• Wide screen resolution
  • Narrow screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Kūryba

Sveiki užsukę!

Kviečiu pasižiūrėti į mano tapytas šilko skaras ir šalius, senovės lietuvių technika megztas riešines, pasižvalgyti į mano paveikslus ir fotoaparatu užfiksuotus pastebėjimus. Galbūt ir patys norėsite nusitapyti šilko skarelę ar nusimegzti riešines - stebėkite mano pamokėles ir mėginkite!

Labai mėgstu keliauti, domiuosi gamtos ir kultūros įžymybėmis. Norėčiau pasidalinti su jumis savo įspūdžiais iš kelionių, atrastais pasaulio ir Lietuvos gamtos ir meno stebuklais.

Taip pat dalyvauju tinklalapio www.arzinai.lt veikloje, kur galite rasti ir mano sukurtus edukacinius žaidimus.

Riešinių mezgimas PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 15 Rugsėjis 2010 15:51

p6

Priemonės. Riešinėms megzti reikia plonyčių vilnonių siūlų , plonų virbalų , mažų biserio karoliukų, plonos adatos karoliukų vėrimui ir paprasto siūlo. Siūlus naudoju 100 proc. merino vilną, pakuotėje būna 200m / 50g, svarbu, kad jie būtų kokybiški be mazgelių! Virbalai tinka tie, kurie parduodami po 5, nuo 1 iki 1,5 storio. Karoliukus geriausia naudoti čekiškus, 2mm skersmens, kadangi jie nėra per dideli, o tuo pačiu juos lengva suverti ant vilnonio siūlo. Galima naudoti ir kitokius karoliukus - tačiau stambesni karoliukai mezginyje ne taip dailiai atrodo. Pigesni kinietiški karoliukai taip pat tinkami - tik juos reikės atsirinkti ir verti kokybiškus lygius. Gražiausiai atrodo tamsūs siūlai ir šviesūs karoliukai, bet viskas priklauso tik nuo tavo fantazijos ir išradingumo. Ir nuo to, kokius siūlus ir karoliukus pavyks įsigyti. Pradžiai siūlau pamėginti megzti su vienodos spalvos karoliukais. Vėliau gali pabandyti ir sudėtingesnius raštus iš spalvotų karoliukų - tada reikės dar daugiau kruopštumo ir atidumo nesumaišyti veriant spalvotus karoliukus.

Rašto pasirinkimas / modeliavimas. Reikia įvertinti, kokio pločio riešas to žmogaus, kuriam mezgamos riešinės. Riešinės mezgamos ripsu šonu ir paskui susiuvamos. Plonai merginos rankai paprastai mezgu apie 60 eilių, o storesnio riešo savininkei mezgu apie 70 eilių. Tiek eilių reikia mano mezgamais plonais siūlais, o jeigu siūlai storesni užteks mažiau eilių. Atitinkami raštą reikia pasirinkti tokį, kad jį būtų galima simetriškai išdėlioti šiame eilių skaičiuje.  Galima susikurti savo raštą ir jį nusipiešti ant languoto popieriaus. Galima pasinaudoti internetu, mezgimo raštais, siuvinėjimo kryželiu raštais. Ant nusipiešto riešinės rašto suskaičiuok, kiek vienai riešinei reikės karoliukų (karoliukų skaičius gali svyruoti maždaug nuo 300 iki 1000  ir daugiau - priklauso nuo pasirinkto rašto).

p0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karoliukų suvėrimas. Atkirpk galiuką plono siuvimo siūlo, į plonutės karoliukams verti skirtos adatos skylutę įverk abu siūlo galus - vienoje skylutės pusėje bus kilpa, kitoje - abu siūlo galiukai. Į siuvimo siūlo kilpą įverk trumpą vilnonio siūlo galiuką (nieko kirpti nereikia!), tada verk karoliukus ant adatos, perverk juos siuvimo siūlu ir užverk ant vilnonio siūlo. Karoliukus patogu susiberti į plokščią lėkštutę ar kažką panašaus. Taip suverk vienai riešinei reikalingą karoliukų skaičių, gali ir šiek tiek daugiau. Jeigu megsi riešines su spalvotais karoliukais, karoliukus verk atidžiai skaičiuodama pagal nusipieštą raštą. Jeigu kokios nors spalvos karoliukų suversi per daug ar per mažai, praleisi, tai mezgimo eigoje, kad gautum taisyklingą raštą, teks kirpti siūlą ir įverti trūkstamą karoliuką. Mazgų riešinėje geriau vengti, nebent nepasisektų su siūlais (būtų u mazgeliais)  - tuomet toje vietoje teks kirpti ir karoliukus verti iš naujo.

p1

    p3

Mezgimas. Riešinės mezgamos ripsu šonu. Karoliukai ant siūlo vis stumiami tolyn. Užsimetusi reikalingą skaičių akių, pirmą eilę pirmyn išmegsk gerosiomis akimis, atgal jau pradėk pagal raštą įmezginėti karoliukus - tai bus geroji pusė. Kitą eilę vėl megzk gerosiomis akimis be karoliukų - tai bus išvirkščioji pusė. Tada gerojoje pusėje vėl įmezginėk karoliukus pagal raštą ir stumk tolyn. Stenkis megzti stipriai, ne per laisvai, kad karoliukai gražiai gulėtų jiems skirtoje vietoje. Megzdama pasimatuok, ar riešinė gaunasi reikiamo pločio - ar apeis aplink riešą. Kai numegsi paskutinę eilę su karoliukais, akis palik ant virbalo, siūlą nukirpk palikdama galą riešinės šono susiuvimui. Uždedant akis taip pat geriau palikti ilgesnį siūlo galą, kuriuo paskui galėsi susiūti riešinę iš priešingos pusės.

p4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užbaigimas. Turi nenuleistas akis ant virbalo ir du siūlo galus - vieną viename šone, kitą - kitame. Pasiimk dvi storesnes adatas (tinka skirtos siuvinėti kryželiu, nes jos turi didesnes skylutes), įverk vieną siūlo galą į vieną adatą ir kitą siūlą- į kitą adatą. Suglaudusi kraštelius, susiūk po vieną akį abi puses. Turi gautis graži lygi siūlė be jokių iškilimų. Iš riešinės pusės nuo pirštų siūnu daugiau, kai lieka  4-6 akys iki krašto, siūnu iš kitos pusės ir gražiai sutvirtinu bei nukerpu siūlą ir paslepiu jo galiukus.

p5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antros riešinės mezgimas. Pabaigusi pirmąją, jei viskas puikiai tinka, analogiškai megzk antrąją riešinę. Ir puoškis!

Komentarai (123)

Prisirašyti prie šių komentarų feedo
...
0
Šaunu , grazu, labai viskas patikosmilies/smiley.gif
Ela , lapkričio 26, 2010
...
0
Fantastiškas paaiškinimas. Ačiū labai smilies/grin.gif
Kristė , gruodžio 07, 2010
...
0
Labai smagu, kad lankotės mano svetainėje smilies/cheesy.gif Prieš metus pati užsidegiau išmokti megzti riešines, o kai pramokau, nusprendžiau savo žiniomis pasidalinti su gerais žmonėmis čia smilies/smiley.gif Aš labai džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių domisi senųjų lietuvių riešinių mezgimu ir dar nuostabiau, kai gimsta nauji pačių sugalvoti raštai smilies/smiley.gif Sėkmės mezgant savąsias riešines!
Kristi27 , gruodžio 07, 2010
...
0
labai aiškus paaiškinimassmilies/cheesy.gif
... , gruodžio 12, 2010
...
0
kokio ilgio megzti riesinessmilies/shocked.gifsmilies/shocked.gif
stefa , gruodžio 12, 2010
...
0
Stefa, paprastai riešinei uždedu apie 50 akių (priklauso, kokio pločio noriu riešinės) ir mezgu 60-70 eilių (pasiskaičiuoju, kad tilptų pilni keli mano raštai ir megzdama dar pasimatuoju aplink ranką). Mano ranka plona, tad sau pasirenku ir išdėlioju raštus maždaug 60-tyje eilių, o vyresnėms moterims, kurių ranka storesnė - apie 70 eilių. Bet akių ir eilių skaičius priklauso ir nuo siūlų storio ir virbalų numerio. Mano siūlai yra ploni (50g./200 m), virbalai 1,5 dydžio.
Kristi27 , gruodžio 12, 2010
...
0
Labai dėkoju už paaiškinimą smilies/smiley.gif Labai noriu išmokti megzti riešines smilies/smiley.gif
Kristina , gruodžio 20, 2010
...
0
smilies/smiley.gifaciu,labai puiku,bandysiu ir assmilies/smiley.gif
rima , gruodžio 28, 2010
...
0
kur galima paziureti rastu
rima , gruodžio 28, 2010
...
0
Labai ačiū už tokį išsamų aiškinimą. Kibsiu į bandymus smilies/smiley.gif
Snaige , sausio 04, 2011
...
0
Rima, riešinių raštų gali pasižiūrėųi Irenos Filomienės knygoje "Riešinės". Aš irgi ją varčiau bibliotekoje smilies/smiley.gif Ar skaitei mano straipsnį apie riešines? smilies/wink.gif Dar gali sukurti savo riešinių raštus - man taip įdomiausia ir rezultatu labiausiai džiaugiuosi smilies/smiley.gif Kurdama gali pasinaudoti spalvotais mezgimo raštais.
Kristi27 , sausio 05, 2011
...
0
Kristina, Rima ir Snaige, sėkmės kuriant ir mezgant savo riešines! smilies/smiley.gif O gal jau numezgėte? Jeigu ką, klauskite smilies/wink.gif
Kristi27 , sausio 05, 2011
...
0
ačiūūūū už puikų paaiškinimą.vis bandžiau megsti, kaip pirštines,tik karokiukai nuslysdavo į blogąją pusę ,nes mezgiau 5virbalais.jusų aprašymas pakėlė nuotaiką , vėl bandysiusmilies/smiley.gif
lilliuxx , sausio 11, 2011
...
0
lilliuxx, manau, kad riešines megzti su 2 virbalais šonu bus paprasčiau. Megzk ripsu, t.y. visada gerosiomis. Karoliukai turi atsidurti gerojoje pusėje, o išvirkščiojoje pusėje matysis tik ripsas - jokių karoliukų. Sėkmės tau! smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 11, 2011
...
0
sveiki, dar kartą didžiausias ačiū,mezgiau pagal Jūsų aprašymus, viskas puikiai pavyko.sėkmės Jums kuriant grožį ir taip šiltai palaikant pradedančiąsias mezgėjėlessmilies/smiley.gif
lilliuxx , sausio 15, 2011
...
0
lilliuxx, labai džiaugiuosi, kad tau pavyko smilies/smiley.gif Gera žinoti, kad yra žmonių, kuriems patinka tie patys dalykai kaip ir man, ir kad galiu nors kiek padėti smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 16, 2011
...
0
ačiū už puikų paaiškinimą
nija , sausio 23, 2011
...
0
Nuoširdus ačiū už pasidalinimą kartu, as irgi pabandysiu, nes macčiau pas kolegę...o as dar norečiau varlytę iš karoliukų nunert(nes kolekcionuoju)
Medike , sausio 26, 2011
...
0
Ir as susidomejau. Labai aciu uz tikrai issamu aprasyma.
rasa , sausio 29, 2011
...
0
Nija, Rasa, Medike, linkiu nusimegzti gražias ir originalias riešines, kokių niekas neturi smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 30, 2011
...
0
labai dievinu rakndarbius ir sie parodyti labai patiko, saunu viskassmilies/smiley.gif
Karolytea:) , vasario 08, 2011
...
0
Karolytea, smagu smilies/smiley.gif
Kristi27 , vasario 09, 2011
...
0
bandziau megzti pabal schemą, bet man kažkodėl nesigauna.
mamule , vasario 13, 2011
...
0
Mamule, ar skaitei visus mano pamokėlės žingsnius? Kas konkrečiai tau nesigauna? Bandyk dar smilies/smiley.gif
Kristi27 , vasario 18, 2011
...
0
Sveiki, norėjau paklausti, ką patartumėte daryti, kad nesiriestų riešinių galai? Nuotraukose matyti, kad Jūsų mezgamos riešinės idealiai lygiais galais. Stengiuose megzti tvirtai.
Sėkmės ir įkvėpimo kūryboje! smilies/wink.gif
Asta , kovo 09, 2011
...
0
Asta, ačiū smilies/smiley.gif Dėl riešinių galų - galbūt jie truputį ir banguojasi, bet užsidėjus ant rankos viskas atrodo gerai. Riešinė turi gražiai ir patogiai priglusti prie rankos. Jokios paslapties dėl tų riešinių galų nėra - tiesiog, kaip ir Tu stengiuosi megzti tvirtai ir tolygiai smilies/smiley.gif
Kristi27 , kovo 10, 2011
...
0
gailasmilies/angry.gifsmilies/sad.gifsmilies/cry.gif
eva , kovo 27, 2011
...
0
Nelabai suprantu kaip susiuti, gal galite kaip nors detaliau paaiskinti. Dekui
gurga , balandžio 12, 2011
...
0
Gurga, kaip susiūti riešinę: Palik paskutinę eilę neužbaigtą ant virbalo, nukirpk mezginio siūlą, palikdama galą susiuvimui. Įverk siūlą į adatą didele skyle ir siūk - kabink adata vieną akį nuo virbalo, kitą akį nuo riešinės pradžios krašto, tada vėl akį nuo virbalo ir vėl akį nuo pradžios krašto ir t.t. Taip susiūk beveik visą kraštą, likus kokioms keturioms akims iki pabaigos, imu mezginio pradžios siūlo galą (užmesdama akis mezginiui jį palieku truputį ilgesnį) iš kito krašto, įveriu į adatą ir analogiškai siuvu tas keturias akis iš kitos pusės. Kai susiuvu visas akis ir nelieka skylės per vidurį, kur susieina abu siūlai (iš vieno krašto ir iš kito) juos gražiai užtvirtinu ir užbaigiu. Toks mano siuvimo būdas. Tikiuosi, tau aiškiau smilies/smiley.gif
Kristi27 , balandžio 12, 2011
...
0
Super smilies/smiley.gif dabar viskas aisku, dekui smilies/smiley.gif
gurga , balandžio 13, 2011
...
0
Labai ačiū už išsamų paaiškinimą
Vilija , gegužės 11, 2011
...
0
Ačiū už išsamų aprašymą ir paaiškinimus. Seniai norėjau pabandyti, nes labai gražu. Sėkmės kūryboje.
Renata , gegužės 20, 2011
...
0
Renata, Vilija, linkiu nusimegzti ir pasipuošti originaliomis riešinėmis smilies/smiley.gif
Kristi27 , gegužės 22, 2011
...
0
Labai graziai padaryta. Meginsiu pasidarytsmilies/smiley.gif
... , birželio 29, 2011
...
0
Grozis neispasakytas smilies/smiley.gif esu pati numezgusi 2 poras riesiniu,bet tai buvo prisvile blynai,taciau kaip pradziai manau neblogai.kol radau paaiskinima megsti plonesniais virbalais.kagi baigsiu megstini dukrytei imsiuos riesiniu.dievinu megsti.lb smagu,kad atradau si puslapeli.
Laura , liepos 01, 2011
...
0
Laura ir kitos mano puslapio lankytojos, labai smagu skaityti, kad Jums praverčia šis mano puslapiukas ir suteikia bent kiek džiaugsmo smilies/smiley.gif Būtinai bandykite susikurti ir savo originalius rankdarbius! Sėkmės smilies/wink.gif
Kristi27 , liepos 05, 2011
...
0
labai gražu net neturiu žodžiusmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gif
Rūta , rugpjūčio 11, 2011
...
0
labai grazus rastelis,galetum ideti daugiau
elena , rugpjūčio 24, 2011
...
0
Noreciau daugiau darbeliu smilies/grin.gif seip viskasliux smilies/wink.gif
Vika ;p , rugsėjo 18, 2011
...
0
Elena, Vika, ačiū už šiltus žodžius. Čia įdėjau pamokėlę, kad žinotumėte pagrindus ir galėtumėte sukurti savo originalias riešines smilies/smiley.gif Man įdomiausia dalis yra sukurti savo raštelį konkrečiai kokiam žmogui ir žiūrėti, kaip gausis įgyvendinus smilies/smiley.gif Laukia manęs siūlai ir karoliukai smilies/smiley.gif
Kristi27 , rugsėjo 18, 2011
...
0
smilies/wink.gifnekas nekoks vaizdelis
dalia , spalio 18, 2011
...
0
norėčiau paklausti kaip išmegzti raštą kad jis gautųsi toks kaip nupieštas, nes aš mezgu kaip parodyta bet karoliukai išsidėstę netvarkingai ???? smilies/smiley.gif
Justė , lapkričio 03, 2011
...
0
Sveika, Iškilo klausimas: o tas 60 eilių skaitosi - pirmyn ir atgal viena eilė, ar pirmyn - viena, atgal - antra ir t.t.
Loreta , lapkričio 14, 2011
...
0
Laba diena,nu jau taip puikiai paaiskinta,kad negaliu nepabandyti nusimegzti tokiu riesiniu smilies/smiley.gif
Vilma , lapkričio 26, 2011
...
0
Loreta, 60 eilių tai tik gerojoje pusėje, jei skaičiuosi ir blogąją pusę (be karoliukų) bus 120.
Juste, mezgant karoliukas turi būti tarp dviejų akių ir matytis tik gerojoje pusėje. Blogoje pusėje matosi tik ripsas, o karoliukų nesimato. Svarbu megzti tampriai, kad karoliukas nenusistumtų ir neperlįstų, kur jam nereikia. Bandyk dar smilies/smiley.gif
Sėkmės! smilies/smiley.gif
kristi27 , lapkričio 28, 2011
...
0
kokia nesamone smilies/angry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gif
ema , gruodžio 05, 2011
...
0
Geras paaiškinima bandysiusmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
Sigita , gruodžio 08, 2011
...
0
Tuoj pat einu ir bandysiu verti karoliukus. labai gerai paaiškinta. ačiu.
Laima , gruodžio 09, 2011
...
0
Sigita ir Laima, sėkmės bandymuose! smilies/smiley.gif Linkiu per šventes pasipuošti gražiomis originaliomis savo megztomis riešinėmis smilies/smiley.gif Arba kažką pradžiuginti dovanėle smilies/wink.gif
ema, kas gi tau nepatiko? smilies/smiley.gif Ar per sudėtingai atrodo? smilies/smiley.gif
kristi27 , gruodžio 10, 2011
...
0
Labai patiko jūsų paaiškinimai su iliustracijomis, ačiū, ypač dėl karoliukų suvėrimo, pagal kitą paaiškinimą bandžiau priklijuoti siūlą, bet visai nesigavosmilies/sad.gif, tikiuosi pagal jūsų išsamius paaiškinimus numegzti riešinessmilies/smiley.gif
Irena , gruodžio 10, 2011
...
0
Irena, sėkmės! smilies/smiley.gif O jei bus neaišku, ar kas nesigaus - klauskite smilies/wink.gif
kristi27 , gruodžio 11, 2011
...
0
mezgu ir as,tik susiuvu su viena adata,gaunasi tokia pat siule
ula , gruodžio 14, 2011
...
0
DIDELISsmilies/kiss.gifAČIŪ labai gerai ir nuoširdžiai paaiškinta.SKAIČIAU mezgiau ir tylejau.NUMEZGIAU 5 poras ir padovanojau draugem,kaledų proga.Dabar mezgu sausmilies/grin.gif
aldona , gruodžio 29, 2011
...
0
Labai gražios riesines. Man iškilo dar vienas klausimėlis. kaip skaiciuoti akis, ar skaičiuoti tą akį po karoliuko ar ne,jeigu yra 5 tušti langeliai?
gemaite , sausio 02, 2012
...
0
man labai patinka! Dabar bandysiu mekzti . Aciu, kad taip gerai paaiskinai! smilies/grin.gif
... , sausio 02, 2012
...
0
Aldona, esi labai labai didelė šaunuolė! Net 5 poras! Draugės turėtų įvertinti šitokį tavo darbą smilies/smiley.gif
Gemaite, nelabai suprantu, ko klausi? Gal dar patikslink klausimą, gerai smilies/wink.gif Vienas langelis - reiškia viena akis (mano schemose). Viena kilpelė po karoliuko dar skaičiuojasi, kaip karoliuko akis, ta prasme, jei po to schemoje 5 akys be karoliuko, tai ant virbalo bus 6 kilpelės(akys) po karoliuko. Jei supratau, tavo klausimą smilies/smiley.gif
Miela skaitytoja be vardo, sėkmės ir tau! smilies/smiley.gif
kristi27 , sausio 05, 2012
...
0
Gal kas galite patarti kaip nuzimegzti riešines su tarpeliu nykščiui. Man nepatinka kai siūlėje paliekamas tarpas.
Dange , sausio 09, 2012
...
0
labai gražu dar nemezgiau, bet norėčiu išmokti meginsiu ieškoti galimybės kreiptis pagalbos
Aldona K , sausio 14, 2012
...
0
smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
indrė man labai patinka reikės išbandyti , sausio 20, 2012
...
0
Labai gražu.
aušra , sausio 23, 2012
...
0
Labai gražu bandysiu ir ašsmilies/smiley.gif
Saulė , sausio 24, 2012
...
0
sveiki.labai grazu ir silta saltai ziemai.pabandysiu jei iseis.dukryte manes praso .smilies/smiley.gif
asta is kupiskio. , sausio 30, 2012
...
0
Saule ir Asta, ar jau mezgate savo riešines? smilies/wink.gif Linkiu, kad jos būtų gražios, originalios ir labai mielos tam žmogučiui, kuris nešios smilies/smiley.gif
kristi27 , vasario 01, 2012
...
0
labai grazusmilies/grin.gif
brigituks , vasario 10, 2012
...
0
Noriu paklausti kaip tu darai krastus, kad taip graziai gaunasi?
rimmute , vasario 18, 2012
...
0
Ačiū, Brigituks smilies/smiley.gif
Rimmute, mezginio kraštus mezgu kaip visada: pirmą nukeliu, paskutinę išmezgu. O sujungime vieno galo su kitu (pradžios ir paskutinės eilės) imu su adata nuo virbalo po vieną akį ir susiuvu su kiekviena pradžios krašto akimi. Patikslink dar klausimą, jei neatsakiau smilies/smiley.gif
kristi27 , vasario 21, 2012
...
0
Nereali tapyba ant šilko Šitoks fantazijos žaismas! smilies/smiley.gif)
Birute , kovo 04, 2012
...
0
as irgi mezgu.riesines
rasa , kovo 17, 2012
...
0
labai patiko ir taip man labai patinka riesinessmilies/smiley.gif. mano megstamiausia spalva raudona smilies/grin.gifsmilies/grin.gif
deimante , kovo 23, 2012
...
0
Rasa ir Deimante, džiaugiuosi, kad ir jums patinka riešinės smilies/smiley.gif Nors jau pavasaris, tai artėja tapyto šilko sezonas smilies/wink.gif
kristi27 , kovo 24, 2012
...
0
Vis mastau ties kuria rieso dalimi turi buti susiuvimas?Ar teisingai suprantu pagal pavyzdi,kad siule eina per delno viduri?
Lina , balandžio 01, 2012
...
0
Lina, aš raštą išdėlioju taip,kad siūlė būtų vidinėje rankos pusėje - per delno vidurį. Kad matytųsi gražiai išdėliotas raštas smilies/smiley.gif Nors gražiai susiūta siūlė tikrai akių nebado smilies/smiley.gif Sėkmės!
kristi27 , balandžio 03, 2012
...
0
Sveiki, atrodo taip išsamiai ir paprastai aprašytas riešinių mezgias, bet man, mezgant gerosiomis akimis, karoliukai lieka blogojoje mezginio pusėje. Pamėginau megzti išvirkščiomis akimis, karoliukas tvarkingai pasilieka mezginio gerojoje pusėje. Kodėl taip yra? Negi nemoku gerosios akies išmegzti? Būtų šaunu pamatyti, kaip Jūs mesgate riešinę video variante. Ačiū.
jurate , rugpjūčio 22, 2012
...
0
Jūrate, kai mezgu riešinę vien gerosiomis akimis, taip ir gaunasi - ta mezginio pusė, kuri yra į mane, būna lygi be karoliukų, o kitoje (nuo manęs, arba kaip vadinate blogojoje) išsidėlioja karoliukai. Karoliukus megzdama vis pristumiu, kad jie liktų anoje pusėje. Taip ir turi būti smilies/smiley.gif Nes ta riešinės pusė, kuri liesis su ranka turi būti lygi ir be jokių karoliukų. Taigi, greičiausiai, kad Jums viskas gaunasi geraismilies/smiley.gif Video būtų aiškiau, bet dabar neturiu tokios galimybės. Sėkmės! smilies/smiley.gif
Kristi27 , rugpjūčio 23, 2012
...
0
labai patiko bandysiu nes neturėjau nuovokos kai daryti
smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
liepa , lapkričio 13, 2012
...
0
smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/sad.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
mašlenka , lapkričio 13, 2012
...
0
Artėja žiemos sezonas - tad puoštis riešinėmis pats laikas smilies/smiley.gif sėkmės!
Kristi27 , lapkričio 15, 2012
...
0
labai gražios aš irgi mezguosi bet pas mane su skylute ir gerosiomis akimissmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
... , lapkričio 28, 2012
...
0
man 11 metu ir man labai patinka riešines jos taip puošia. Anas komentaras mano aš jas mezgu pati išmokau mokyklos būrelį mezgiau be karoliukų ir storais siūlais bet pasižiūrėjus Jūsų man žiauriai patiko smilies/kiss.gif bandysiu ir PUIKU!!!
karolina , lapkričio 28, 2012
...
0
Karolina, labai puiku, kad pati mezgi riešines! Visokios riešinės yra gražu - jas galima megzti įvairiais raštais, su pynėmis, velti, nerti ir t.t. smilies/smiley.gif Jeigu tau patiko riešinės su karoliukais, būtinai bandyk! smilies/smiley.gifsmilies/wink.gif
Kristi27 , lapkričio 29, 2012
...
0
ačiū už atsakymą tam būrelį mes ir veliame esu nusivėlus šaliką, nuvėliau paveiksliuką ir neseniai baigiau megzti riešines ir nusprendžiau numegzti savo sesei ji sakė kad jų labai norismilies/kiss.gif
karolina , lapkričio 30, 2012
...
0
Gal Jūs veliate norėčiau pamatyti ir apie veltinįsmilies/grin.gif
karolina , gruodžio 05, 2012
...
0
Sveikos, kadangi man su matematika prastaismilies/cheesy.gif, tai prašau jūsų pagalbos, gal galėtumėte paaiškinti kaip ten apskaičiuoti, kiek eilių reiks vienai riešinei, kad tilptų visas raštas?smilies/smiley.gif
Liucija , gruodžio 29, 2012
...
0
Liucija, priklausomai nuo riešo apimties ir siūlų storio, reikėtų megzti 60-70 eilių ripsu. Patarčiau pasiimti languoto popieriaus lapą ir nusipiešti turimą raštą. Kiek eilių užims tavo raštelis? Galima išdėlioti kelis (3-6s - kiek norismilies/smiley.gif raštelius per visą riešinės plotį, t.y. 60-70 eilių. Galbūt kad išdėliotum simetriškai raštą tris kartus tau reikės 68 ar 72 eilių - dėliok pagal save smilies/smiley.gif antroje nuotraukoje matai mano nusipieštą raštelį ant languoto popieriaus - dešinėje susirašau eilių numeriukus nuo apačios į viršų ir megzdama pasižymiu išmegztas eiles. Ar aiškiau? smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 02, 2013
...
0
Karolinasmilies/smiley.gif, deja neveliu. Bet tikrai būna labai gražių veltų riešinių - gal ir tu kokias nuvėlei? smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 02, 2013
...
0
O jei man liko siūlų nuo numegzto megztinio, ar galiu iš jų numegzti riešines, ar nebus jos per storos? Siūlai Woolmark, 100 proc lana susukti iš 3 siūlelių,virbalai tinka 6 dydžio (pagal etiketę), bet megztinį mezgiau 4,5 dydžio.
Sandra , sausio 07, 2013
...
0
Sandra, jei nori gražių riešinių su karoliukais, siūlau megzti iš plonyčių siūlų su 1,5 storio virbalais. Skaityk riešinių mezgimo aprašymą smilies/smiley.gif Iš storesnių siūlų gali nusimegzti riešines su pynėmis ar kitais mezgimo raštais smilies/smiley.gif Nors tavo siūlai storoki.
Kristi27 , sausio 08, 2013
...
0
Norečiau pabandyti megzti riešine ir kilo klausimas smilies/smiley.gif jei pirmai pradžiai megziu be karoliuku,o su pynutėmis tai gal galima megzti kaip pirštinaites 4 virbalais,nereikės siūti.
Snapelis , sausio 11, 2013
...
0
Labai gražios jūsų numegztos riešinės, netgi pati užsinorėjau pabandyti ir išmokti jas megzti, nes niekada nesu jų mezgus tai bus proga pabandyti....smilies/smiley.gif, bet man iškilo vienas klausimas, o kaip su akimis kiek jų reikia užsidėti, kad būtų tokios kokių norėčiau?
Jurgita , sausio 15, 2013
...
0
Jurgita, kiek uždėti akių, priklauso nuo rašto pločio, norimo riešinės ilgio ir siūlų storio. Turi pasimėginti ir prieš megzdama nusipiešk raštą ir pasiskaičiuok smilies/smiley.gif
Pavyzdžiui žalioms riešinėms (žr.mano riešinių galeriją) plonyčiais itališkais siūlais (100% vilna, 50g/225m), uždėjau 56 akis, mezgiau 71 eilę. Pirmoms riešinėms siūlyčiau paprastesnį raštą ir iš vienos spalvos karoliukų.
Kristi27 , sausio 15, 2013
...
0
Snapeli, žinoma, kad riešines su pynutėmis gali megzti su 4 virbalais smilies/smiley.gif Mezgant riešines su karoliukais jau patarčiau megzti šonu, o paskui susiūti. Nors gal galima mėginti ir kitaip smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 15, 2013
...
0
Aš šiandien nusipirkau siūlų vilnoniu 100proc ir virbalus 2.00mm kažin gerai? Tiks virbalai nes mazesnių pas mus nera pirktismilies/smiley.gif
Jurgita , sausio 15, 2013
...
0
Jurgita, manau, kad tiks ir 2mm virbalai (tie trumpi virbalai, kuriuos parduoda po4-5), priklauso kokio storio siūlai. Nes siūlus perku 100proc.vilnonius, kur 50g būna apie 200m, kad būtų ploni ir būtų galima užverti karoliukus. Pamėgink smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 16, 2013
...
0
Aš vakar vėriausi karoliukus ant siūlo tai man nelabai jie vėrėsi strigo netgismilies/smiley.gif
Jurgita , sausio 17, 2013
...
0
Jurgita, arba siūlai per stori, arba karoliukai su labai mažomis skylutėmis. Veriant kokybiškus čekiškus karoliukus ant plono vilnonio siūlo, veriasi gražiai.
Kristi27 , sausio 17, 2013
...
0
Siūlai pas mane storesni ir man neišeina megzt.
Jurgita , sausio 17, 2013
...
0
Jurgita, riešinės su karoliukais gražios iš kuo plonesnių siūlų, kuo plonesniais virbalais. Be abejo, ir darbo jas numegzti daugiau reikia. Iš storų siūlų geriau megzk riešines su kokiomis pynėmis be karoliukų, o riešinėms su karoliukais patariu nusipirkti plonesnių siūlų smilies/smiley.gif Sėkmės! smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 18, 2013
...
0
aciu bet nelaba supratau
gabriele , sausio 20, 2013
...
0
Žinokit aš pabandžiau savo jorkui numegzti liemene jam labai tiko aš kaip nepatyrusi jauna mezgejėlė tai man labai gražiai atrodo jam labai derinasi prie kailiuko. Aš labai norėčiau nusimegzti tokį šaliką be galo kaip gobtuvą tik manau kad man reikės storu siūlų. Dar labai norėčiau megzti 4 virbalais. Visi man sako lengva lengva bet man sunku ir akutes krenta ir taip nesusigaudau!smilies/angry.gif
karolina , sausio 25, 2013
...
0
P.S atsiprašau kad giriuosismilies/tongue.gif
karolina , sausio 25, 2013
...
0
Dar noreciau paklausti ar tiktų mcheros siulai riesinems be karoliuku nes 10 pundeliu siulu gavau ir nezinau ka megzti
karolina , sausio 25, 2013
...
0
Karolina, iš moheros siūlų gali megzti, ką nori smilies/smiley.gif Tik žiūrėk, kad ngraužtų - gali ir megztuką ir riešines (su karoliukais iš moheros nebandžiau). Šiaip čia daugiau kalbame apie riešines su karoliukais. Dėl kitokių mezginių gak daugiau patartų kiti mezgėjų forumai smilies/smiley.gif Šaunuolė, kad užsiimi rankdarbiais ir viską išbandai smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 28, 2013
...
0
smilies/grin.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/angry.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/shocked.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/cry.gif[removed]void(0);smilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gif
... , kovo 04, 2013
...
0
labai labai grazu viskas tiko ir patikosmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gif8
)smilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
zivile , kovo 04, 2013
...
0
Vistik neaisku kaip uzbaigti riesines. viskas israsyta, bet man vistiek neaisku

SANDRA , balandžio 05, 2013
...
0
Sandra, kas konkrečiau neaišku dėl užbaigimo? Tiesiog gražiai susiūni nenukeltas akis su pradžios krašteliu. Galima nebūtinai taip, kaip mano aprašyta. Deja, neturiu dabar nuotraukos, kur galėčiau parodyti vizualiai.
Kristi27 , balandžio 08, 2013
...
0
smilies/sad.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/kiss.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
li , gruodžio 21, 2013
...
0
Kaip manot realu ismokti tokioms kaip as kurios tik mokykloj yra mezgusios salika?smilies/wink.gif labai noretusi pabandyti!
Ausra , sausio 06, 2014
...
0
Aušra, žinoma, kad realu ir Jums nusimegzti riešines smilies/smiley.gif Juk jos mezgamos ripsu (visos eilės geromis akimis). Tereikia susiverti ir susikaičiuoti karoliukus.
Sėkmės! smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 08, 2014
...
0
gal galit patarti kaip geriau susiverti karoliukus, kad nereiketu ismezgus eile visus perstumti?
dalia , sausio 20, 2014
...
0
Dalia, karoliukus prieš megzdama susiveri visus, tada megzdama vis stumi. Mezgant, karoliukų vis mažėja, kol sumezgi visus. Kito būdo nežinau smilies/smiley.gif
Kristi27 , sausio 23, 2014
...
0
maniau gal zinote lengvesni buda...smilies/smiley.gif
dalia , sausio 25, 2014
...
0
Labai gerai aprašyta kaip megzti riešines ir daug daug raštų svetainėje http://www.rankdarbiai24.lt/me..._schemos/. Man pavyko išsirinkti tinkamą raštą. Siūlyčiau ir Jums
nomeda , vasario 01, 2014
...
0
Čia geras video apie riešines http://www.rankdarbiai24.lt/me...ena-video/
nomeda , vasario 01, 2014
...
0
Nomeda, ačiū už nuorodą. Puiku, kad ten daug raštelių. Siūlau pamėginti sukurti ir savo originalių raštų smilies/smiley.gif
Kristi27 , vasario 04, 2014
...
0
mielos darbstuoles! kad jums nesiriestu galai riesiniu,reikia jas megzti ripsu ne gerosiomis akimis,bet blogosiomis,abiejose pusese! taip irgi gaunasi ripsas,o karoliuku rastelis visada bus priekyje,pries jus ir galesit lengviau delioti karoliukus, tik isidemekit,kad kiekvienos eiles pradzioje,net ir mezgant blogosiomis akimis,pirmaja aki reikia nukelti neismezgant,gaunasi lygus grazus krastelis abiejose pusese,sekmes!!!!!
lidija , gegužės 05, 2015
...
0
Lidija, ačiū už patarimą smilies/smiley.gif
kristi27 , gegužės 07, 2015
...
0
sveikutes,net nesitikejau sulaukti padekos,kas mane labia pamalonino,sekmes jums darbuose ir nepamirskit,kad ripsinis mezgimas,tai netik gerosiomis akimis mezgant gaunasi,bet ir blogosiomis akimis mezgant mes gaunam ta pati ripsini rasta,o krastelis bus tikrai lygus ir apmezgineti jo kabliuku nereikes,bet didziausias privalumas taip mezgant,karoliuku rastas visada bus pries jus(mezginio priekyje,o ne nuo jusu),galesit lengvai pastebeti kokia klaidele,bet linkiu,kad ju nebutu,sekmes bitutems darbininkems!!!
lidija , gegužės 12, 2015
...
0
Riešines mezgu ripsu - vien blogosiomis akimis. Taip mezgamas raštas yra atsuktas į mane - geriau matosi ir (bent jau man) geriau gulasi karoliukai.
Liepa , gegužės 17, 2015
...
0
labai fainai atrodo! smilies/smiley.gif
ieva , rugsėjo 21, 2015
...
0
sveiki sisiuti reikia is gerosios puses ar blogosios?
Edita , spalio 06, 2015
...
0
Sveiki gal galit patarti kaip numegzti ilgas riesines ?
Edita , rugsėjo 18, 2016
...
0
Mezgant blogosiomis akimis karoliukų raštas gerojoje pusėje.Taip daug patogiau.Pamėginkit ir įsitikinsit.
Vida , vasario 01, 2017

Rašyti komentarą

mažesnis | didesnis

busy